Historia

Nasze przedszkole powstało 1 września 1953 roku. Było to Publiczne Przedszkole – wiejskie. Mieszcząc się w Jędrzychowie należało wówczas do gminy Racula. Pierwszą kierowniczką, później dyrektorem była Pani mgr Jadwiga Szaj, która sprawowała swe funkcje w latach 1953-1985.

Pod koniec lat 60-tych Jędrzychów stał się dzielnicą Zielonej Góry, a przedszkole już o charakterze miejskim przybrało nazwę: Państwowe Przedszkole nr 13 w Zielonej Górze. Liczyło wówczas 2 oddziały.

W latach 1985 – 2018 funkcję dyrektora pełniła Pani mgr Ewa Chwiałkowska. Bardzo stary budynek z bardzo złymi warunkami lokalowymi, mieszczący się przy ul. Kąpielowej 9 służył dzieciom do końca 1992 roku. Dzięki dyrektor mgr Ewie Chwiałkowskiej, jej wielkiej determinacji władze miasta w 1987 roku podjęły decyzję o budowie nowego przedszkola na Jędrzychowie. 4. stycznia 1993 roku przeprowadziliśmy się do nowego pięknego, 4-oddziałowego Miejskiego Przedszkola nr 13 przy ul. Jęczmiennej. Od 2002 roku przedszkole nosi nazwę „Leśne Skrzaty”. W 2009 roku zmodernizowano kotłownię węglową na gazową oraz przyłączono budynek do kanalizacji miejskiej. Od roku 2018 funkcję dyrektora przedszkola pełni dr Ewa Janion. Obecnie mieści się w nim 5 oddziałów. W przedszkolu systematycznie przeprowadzane są remonty poszczególnych pomieszczeń. Przedszkole i plac zabaw pięknieje, a uśmiechniętych dzieci nigdy w nim nie brakuje. Nasz personel dokłada wszelkich starań, żeby dzieci czuły się tu bezpieczne i szczęśliwe. Pomagają nam w tym rodzice naszych podopiecznych, którzy są życzliwi i chętnie współpracują, by ich pociechy miały tu jak najlepsze warunki rozwoju. A tak wygląda dziś Miejskie Przedszkole nr 13 „Leśne Skrzaty”.